תרומה מוכרת במס כמה החזר תקבלו חרבות ברזל

תרומה מוכרת במס כמה החזר תקבלו חרבות ברזל

לאור מצב החירום במדינת ישראל אנשים רבים תורמים כסף לעמותות ולצרכי רווחת החיילים וסיוע לציבור בדרום. נשאלת השאלה על ידי גולשים רבים כמה מתוך התרומה ואם בכלל מוכר לצורכי מס. מה בכתבה?. תרומה מוכרת במס כמה החזר תקבלו חרבות ברזל תרומות מוכרות לצורכי מס. חדשות רשות המיסים. 

הכירו את את סעיף 46 לפקודת מס הכנסה תרומה מוכרת במס כמה החזר תקבלו חרבות ברזל 

על פי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, אדם או חבר בני אדם שתרם בשנת מס מסוימת סכום העולה על המינימום שנקבע בפקודה (190 ₪ לשנת 2022) לקרן לאומית, או למוסד ציבורי אשר קיבל לצורך סעיף זה אישור מרשות המסים וועדת הכספים של הכנסת, יזוכה מהמס שהוא חייב בו באותה שנה בשיעור של 35% מסכום התרומה.

עוד באתר 

מתי התרומה שלכם מוכרת לצורכי מס הכנסה וקבלת החזר חלקי מרשות המיסים?. 

על פי חוק, עמותה שקיבלה אישור לכך רשאית להוציא לתורם קבלה המקנה לו את הזכאות ליהנות מזיכוי במס, רק אם התרומה ניתנה למטרות שלשמן הוקמה העמותה. בהנחיה שיצאה היום נמסר כי עמותות או חברות לתועלת הציבור שיש להן אישור בר תוקף לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה יוכלו להרחיב פעילותן ולגייס תרומות לשם סיוע במאמץ המלחמתי, גם אם פעילות זו אינה מוגדרת בתקנונן כמטרתן הציבורית.

דוגמאות לקבלת החזר מס עבור תרומות מוכרות על פי חוק 

לדוגמה, עמותה/חברה לתועלת הציבור המחזיקה באישור סעיף 46 ושבין מטרותיה הציבוריות חינוך, ספורט או סיוע לנזקקים תוכל להרחיב פעילותה ולגייס תרומות לצורך רכישת ציוד ומזון או כל פעילות אחרת לטובת חיילים, משפחות שנפגעו במלחמה, וכיוצא בכך. הנחיה זו תהיה בתוקף רק לגבי תרומות שיגויסו בתקופה בה מוכרז מצב חירום במשק. יחד עם זאת לרשות המסים שמורה הזכות לעדכן את ההנחיה מעת לעת.

אז מה חדש לאור מלחמת חרבות ברזל?. החלטת רשות המיסים

על מנת לסייע במאמץ המלחמתי עקב מלחמת "חרבות ברזל" רשות המסים תעניק זיכוי במס בגין תרומות לשם סיוע במאמץ המלחמתי, גם אם תרומות אלו נתרמו לעמותות וחברות לתועלת הציבור שמטרתן הציבורית המוצהרת היא אחרת.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *