הקרן להלוואות בערבות מדינה הטבות חרבות ברזל

הקרן להלוואות בערבות מדינה הטבות חרבות ברזל

מצב החירום במדינת ישראל המלווה בלחימה בדרום ובצפון מצריך שורה של הקלות והטבות למי שנטל הלוואות בשגרה. אחד הגופים החשובים במשק הכריז אף הוא על שורת הקלות ללווים. מה בכתבה?. מדריך הקרן להלוואות בערבות מדינה הטבות חרבות ברזל

דחיית תשלומים והתאמת ערבויות הקרן להלוואות בערבות מדינה הטבות חרבות ברזל

הקלות לעסקים קטנים ובינוניים במסגרת הקרן להלוואות בערבות מדינה

במטרה לסייע בהתמודדות עם הקשיים התזרימיים שנובעים כתוצאה ממלחמת "חרבות ברזל", הודיע היום (ה') החשב הכללי במשרד האוצר, יהלי רוטנברג, על שורת הקלות במסגרת הקרן להלוואות בערבות מדינה.

כיצד מקלה הקרן על החזרי הלוואות של עסקים קטנים ובינוניים?. 

הקרן להלוואות בערבות מדינה הטבות חרבות ברזל

הקרן להלוואות בערבות מדינה הטבות חרבות ברזל

דחיית תשלומי קרן ההלוואה (גרייס)

כל עסק אשר קיבל הלוואה במסגרת הקרן להלוואות בערבות מדינה יהיה רשאי לקבל דחייה על תשלומי קרן ההלוואה לתקופה של עד 3 חודשים. במהלך תקופת הגרייס ישלם הלווה את תשלומי הריבית על ההלוואה בלבד. לשם דחיית תשלומי קרן ההלוואה מתבקש העסק ליצור קשר עם נותן האשראי ממנו התקבלה ההלוואה.

עוד באתר 

התאמת בטוחות וערבויות להלוואות מדינה 

כל עסק יהיה רשאי לבקש, על ידי הגשת בקשה הקרן להלוואות בערבות מדינה,  שחרור יחסי של הבטוחה שהועמדה כנגד ההלוואה בערבות מדינה, כך שהיא תותאם לאחוז שנקבע בהוראות הביצוע, ובלבד שבמועד הגשת הבקשה ההלוואה שולמה כסדרה. לשם התאמת הבטוחות מתבקש העסק ליצור קשר עם נותן האשראי ממנו התקבלה ההלוואה.

הגשת דוחות כספיים הלוואות בערבות המדינה 

עסקים המבקשים להגיש בקשה לקבלת הלוואה בערבות מדינה ואין ברשותם נכון למועד ההגשה דוחות כספיים מבוקרים לשנת 2022, יהיו רשאים להגיש כחלופה מאזן בוחן מלא ודוחות מע"מ לשנת 2022.

עד מתי ההטבות בתוקף?.

כלל ההקלות המפורטות לעיל יהיו בתוקף עד ל-7 בדצמבר 2023.

עוד נמסר ממשרד האוצר  כי אגף החשב הכללי ממשיך לעקוב באופן שוטף אחר התפתחות הלחימה והשפעתה על פעילותם של העסקים הקטנים והבינוניים. מה התכלית?. במטרה לסייע ככל הניתן במתן פתרונות לאתגרים עמם הם מתמודדים בתקופה קשה זו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *