איזה בנק כדאי לקחת משכנתא השוואה

איזה בנק כדאי לקחת משכנתא השוואה

אתר הבנקאות של ישראל מגיש לכם כתבה מיוחדת בנושא הכלכלי החשוב ביותר למרבית תושבי ישראל – איזה בנק כדאי לקחת משכנתא השוואה איך לבחור בנקים למשכנתאות. יועצי האתר התכנסו להכין את המדריך לבחירת בנק שיתאים למשכנתא שלכם ! ייעוץ משכנתאות אובייקטיבי 

איזה בנק כדאי לקחת משכנתא השוואה איך לבחור בנקים למשכנתאות

איזה בנק כדאי לקחת משכנתא השוואה איך לבחור בנקים למשכנתאות pixabay

איזה בנק כדאי לקחת משכנתא השוואה

הבנקים למשכנתאות מפעילים שיקולים שונים כאשר הם מעניקים מסלולי משכנתא מומלצת או כאשר הם נותנים שערי ריבית שונים ללקוחות שונים על אותה הלוואה. יש לכך מספר סיבות חשובות שכל נוטל הלוואה לדיור צריך להכיר : 

  1. הדרך שבה מוצגים לבנק למשכנתאות ההון העצמי ואופן ההתארגנות לקראת רכישת דירה 
  2. ההכנסה החודשית נטו של שני בני הזוג או הלווה היחיד ומקורות ההכנסה הנוספים שלו 
  3. יכולת המיקוח של נוטל הלוואה לדיור מול הבנקים ומול יועץ המשכנתא בבנק 

יועץ משכנתאות מנוסה שכיר כיצד עובד בנק , כיצד חושב יועץ משכנתא של הבנק וכיצד לבצע השוואה בין ההצעות שקבלתם בבנקים הנוספים יכול להביא לחיסכון של עשרות אלפי שקלים בהחזרי המשכנתא . 

איך בוחרים בנק למשכנתאות ייעוץ משכנתאות אישי

איך בוחרים בנק למשכנתאות ייעוץ משכנתאות אישי

אישור עקרוני למשכנתא מכל הבנקים

לא פעם לקוחות שואלים אותנו לכמה בנקים למשכנתאות עליהם לפנות על מנת לקבל אישור עקרוני ואז לבצע השוואות . הניסיון שלנו מלמד שיש לפנות ל 3 בנקים לפחות . לקבל מהם אישור עקרוני טרם רכישת הדירה בפועל וחתימה על החוזה . לאחר מכן יש לגשת לסבב השוואת ריביות ומסלולי משכנתא . 

תהליך השוואת ריביות בין בנקים הוא הסבב הקריטי לחיסכון . בסבב זה  , כאשר נוהגים בחכמה , על פי החוק ולפי כללי המשא ומתן ניתן לקבל מהבנקים שיעורי ריבית טובים יותר . חלק מהבנקים לא ייתנו לכם הנחה בריבית משכנתא מעודכנת אלא יעדיפו לתת לכם מענק חד פעמי בדמות תשלום החזר ראשון . זה משמעותי . 

מחשבון אישי לדירה האם אתה זכאי לקבל משכנתא 

במדינת ישראל , כחלק מהרצון של בנק ישראל לשמור על יציבות הבנקים ולמנוע עוד ספקולציות בשוק הנדלן , הוגדר כי לדירת מגורים ראשונה יש צורך ב 30% הון עצמי . הכלל הזה לא לקוח בחשבון את עלות עורך דין לחוזה דירה  , עלות מתווך , אגרות רישומים ותשלום מס רכישה לפי מחיר הדירה . 

אחד התפקידים של יועץ משכנתאות עם ניסיון עבודה כיועץ כלכלי מול הבנקים הוא להביא אותכם למקסימום הון עצמי בעת משא ומתן מול הבנק למשכנתאות . כל חיסכון בשיעורי ריבית ומשכנתא אופטמלית חוסך עשרות אלפי שקלים . 

סכום עלות הדירה
כמה כסף יש לכם
סכום לתשלום במזומן

על מנת לקבל משכנתא יש צורך ב 30% הון עצמי מערך הדירה . במידה ככל שההון העצמי גבוהה יותר גם הריבית על המשכנתא נמוכה יותר 

ייעוץ משכנתאות אובייקטיבי המומחים של אתר בנקים 

כמה עולה ייעוץ משכנתאות ?  

פגישת ייעוץ ראשונה כולל הגשת בקשות לקבלת אישור ראשוני ועקרוני מהבנקים כרוכה בעלות של 299 ש"ח כולל מעמ . היא כוללת תכנון פיננסי ראשוני , בדיקת מקורות והחלטה על סוג המשכנתא אורך תקופת ההחזר המומלצת והאפשרית עבורכם. פגישה זו ארכת כשעתיים וחצי. 

במידה ותרצו להמשיך לייעוץ מלא עלות הייעוץ הנה 1999שי כולל מעמ פחות התשלום הראשון. 

האם אני יכול לעשות לעשות ייעוץ משכנתא בעצמי לעצמי  

כן ! כל אחד יכול לגשת לבנק , להתקשר ולקבל הצעות אולם בעולם כלכלי כמו היום , יש צורך ביועץ אישי המלווה אתכם לבנק , מבצע השוואות ריביות בין הבנקים , מתמקח על מסלולים , מכיר היטב את השוק ומה ההצעה הטובה המתאימה ביותר עבורכם. 

רשימת בנקים למשכנתאות בישראל :  בנק איגוד , בנק דיסקונט , הבנק הבינלאומי למשכנתאות , בנק לאומי למשכנתאות , בנק מזרחי טפחות , בנק מרכנתיל דיסקונט , בנק משכן פועלים משכנתאות . בחלק מהבנקים ניתן להגיש בקשה דיגיטלית למשכנתא . צוות יועצי האתר ממליץ לבצע את ההליך באמצעות שיחת טלפון או להגיש בקשה דיגיטלית למשכנתא.