דירה בהנחה מדריך לזוכים: איך קובעים איזו דירה תקבלו בפרויקט ?

דירה בהנחה מדריך לזוכים: איך קובעים איזו דירה תקבלו בפרויקט ?

קבלתם הודעה משמחת ואתם בין הזוכים בזכות לרכוש דירת מגורים בהנחה בפרויקט מטעם המדינה. אבל איזו דירה בדיוק תוכלו לרכוש, באיזו קומה ובאיזה בניין ? דירה בהנחה מדריך לזוכים: איך קובעים איזו דירה תקבלו בפרויקט ?

דירה בהנחה מדריך לזוכים איך קובעים איזו דירה תקבלו בפרויקט

דירה בהנחה מדריך לזוכים איך קובעים איזו דירה תקבלו בפרויקט

זכיתם בהגרלה הגדולה? כך תערכו נכון להגרלת הדירות בפרויקט דירה בהנחה מדריך לזוכים

יותר מ – 10,000 רוכשי דירות יתבשרו על זכייתם בהגרלה במסגרת תוכנית " דירה בהנחה" של משרד השיכון והבינוי. מדובר בבשורה של ממש לזוכים שכן מדובר בהנחות ענק על דירות חדשות הנעות בין מאות אלפי שקלים ליותר ממיליון שקל.

פערים שילכו ויגדלו ככל הנראה בחודשים הקרובים לאור הצפי להמשך העלייה במחירי הדירות. אולם לצד הבשורה הטובה הטמונה בזכייה, רוכשי הדירות העתידיים צריכים להיערך נכון מבחינה פיננסית לעסקה העתידית והיזמים צריכים להיערך למתן שירות ללקוחות החדשים שלהם.

הגרלת דירות יולי 2022 איפה יש לכם סיכוי לזכות בדירה מוזלת? 

התנפלות על הגרלת הדירות בהנחה: עשרות אלפי משפחות צעירות כבר נרשמו להגרלה השנייה שנפתחה היום, שבמסגרתה יוגרלו כ-5,500 דירות במחיר מוזל, הרבה פחות אשר בהגרלה הקודמת. מה הסיכויים לזכות בדירה, וכמה זה יעלה?

שאלות ותשובות בנושאי הדירות המוזלות של משרד השיכון 

מאור אוחנה מנכ"ל "דרכנו" רשת לייעוץ משכנתאות מציין כי למרות שברוב הפרויקטים מדובר בתקופה ארוכה עד לבחירת הדירה והחתימה על ההסכם. הזוכים צריכים להיערך פיננסית כבר היום. ההמלצה שלנו היא לא להמתין לשלב בחירת הדירה, לבחור את הדירה ואחר כך לחפש את מקורות המימון אלא לבדוק כבר היום מה הסכום העומד לרשות הזוכים עוד לפני בחירת הדירות.

עוד באתר באיזה בנק הכי כדאי לקחת משכנתא ?

כמה הון עצמי נדרש לקבלת משכנתא לרכישת דירה בהנחה לזכאי משרד השיכון ? 

יש לבדוק מה ההון העצמי העומד לרשותכם, המימון במסגרת תוכנית " דירה בהנחה" יכול להגיע עד 90% מעלות הנכס לדירות עד 1.8 מיליון ₪, מעל 1.8 מיליון ₪ אחוז המימון לא יעלה על 75% מערך הנכס. אך העלות של ההלוואה גבוהה מאוד בעיקר בסביבה של עליית ריבית הפריים ועליית מדד המחירים לצרכן. לכן כדאי לנצל את תקופת ההמתנה להגדלת ההון העצמי ובחינת המקורות הכספיים שבעזרתם ניתן להגדילו כמו קרנות השתלמות או חסכונות נוספים.

החזר חודשי על משכנתא של 900,000 אלף שקל כמה זה יוצא ? איך מתכננים ? 

השלב השני הוא הוא לבחון מראש מה ההחזר החודשי שבו תוכלו לעמוד במהלך שנות ההחזר. חשוב מאוד לא לנצל את הסכום המקסימלי ולקחת בחשבון את הגידול הצפוי בהחזרים החודשיים ואת העלויות הנלוות

  • ביטוח המשכנתא
  • עלות שמאי
  • פתיחת תיק בבנק למשכנתאות
  • מימון ביניים
  • יועץ משכנתאות פרטי אובייקטיבי  לא דרך הבנק
  • הצמדה למדד תשומות הבנייה ועוד…

לאחר שמקורות ההון העצמי ויכולת ההחזר ידועים ניתן לקבוע מה המחיר הסופי של הדירה שאותה תוכלו לרכוש במסגרת ההגרלה. יש לזכור שהמחיר למ"ר אינו סופי ויש להוסיף לו את עלות המרפסת, המחסן והחניה.

למה צריך יועץ משכנתאות חיצוני ולא של הבנק ? 

מומלץ גם לעשות בדיקה ראשונית עם יועץ משכנתאות חיצוני לא דרך הבנק.

חשוב לבחון האם יש מגבלות בקבלת משכנתא, כמו דרוג אשראי נמוך, או סיבות נוספות שיכולות לייקר את המשכנתא או אף לגרום לסירוב. יש לזכור כי לצד הבנקים יש היום גם גופים חוץ בנקאיים רבים מהם ניתן לקבל משכנתאות לצורך הרכישה.

איך מקבלים את הדירה הכי טובה בבניין בפרויקטים של משרד השיכון ?  

להגרלה מומלץ לבוא עם הידע המוקדם לגבי העלות הסופית והמקסימלית שבה תוכלו לעמוד ולבחור את הדירה בהתאם. זה יאפשר לזוכים להתמודד על הדירות שנמצאות בגבול היכולת הכלכלית שלהם ולא לבחור בדירות שאותן לא יוכלו לממן.

המסקנה – עדיף לרכוש דירה קטנה מהמתוכנן מאשר לזכות בדירה גדולה שאותה לא ניתן יהיה לממן.

בשנים האחרונות ראינו זוגות רבים שזכו בדירות אבל בגלל הערכות לא נכונה הם לא הצליחו לממן את הדירה ונאלצו לותר על הזכייה.

נעים מאד הכירו את המושג החדש – היתר בנייה לפרויקט דירה בהנחה

אוהד אסרף הבעלים של קבוצת ארי מגורים המתמחה בשיווק פרויקטי נדל"ן מציין כי הדבר הראשון שצריכים הזוכים לקחת בחשבון הוא שבמרבית הפרויקטים מצפה להם המתנה ארוכה למימוש הזכייה. בפרויקטים שבהם אין עדיין היתר בנייה ( מרבית הפרויקטים שנכנסו להגרלה ) הם עדיין לא יודעים איזה דירות יוצעו למכירה במסגרת הפרויקט ומה יהיה מחירן.

היזמים מבחינתם נכנסים גם הם לתקופה של חוסר ודאות. מרגע הודעת הזכייה, הזוכים בהגרלה הופכים ללקוחות החברה לכל דבר, הם יפנו לחברה בשאלות ובדרישה לקבלת מידע.

קחו בחשבון שליזמים לא תהיינה תשובות עד לקבלת ההיתר. הסיכון הוא שטיפול לא נכון בפניות הזוכים עלול להפוך אותם ללקוחות לא מרוצים הרבה לפני החתימה על העסקה. ליזמים ממליץ אסרף, להקים מערכת שירות תומכת לזוכים שתוציא להם עדכונים שוטפים ותאפשר להם מענה מהיר ואדיב גם במקרה שאין חדשות של ממש. ככל שהשירות לזוכים יהיה אדיב ושקוף יותר כך ניתן יהיה להפוך את תקופת ההמתנה לנוחה יותר לכל הצדדים ואת הזוכים ללקוחות מרוצים וממליצים.

מה ההנחה האמתית לזכאי משרד השיכון דירה בהנחה ? 

לדבריו, לאור הצפי להמשך העלייה במחירי הדירות, העסקאות הופכות לכדאיות יותר מיום ליום. כך לדוגמא מבדיקה שערכה החברה עולה כי כיום הזוכים באור יהודה מקבלים הנחה משוערת של כ- 1.4 מיליון ₪ במחיר הדירה, בראשון לציון ההנחה המשוערת מגיעה לכ- 913,000 שקל ואילו בבאר שבע מי שיזכה בצמוד קרקע יזכה להנחה משוערת של כ- 1 מיליון שקל.

מתי מקבלים את הדירות ? מתי אפשר לגור בדירות החדשות של זוכי דירה בהגרלה ? 

יש לזכור כי הזוכים אינם יכולים לממש את הדירות שלהם באופן מיידי והם צריכים להמתין 7 שנים מהגרלה או 5 שנים מקבלת הדירה עד למימוש. עם זאת, אנו רואים כי בהרבה מקרים הדירות יוצאות לשוק השכירות, כאשר הזוכים משכירים את הדירה בה זכו ושוכרים במקביל דירה אחרת ובכך למעשה הופכים את הזכייה להשקעה משתלמת ביותר

טלפון ארי מגורים 04-6400045
כתובת: הפרסה ,3 עפולה
טלפון: