למה נקנס בנק הדואר ע"י הממונה על שיתוף בנתוני אשראי

למה נקנס בנק הדואר ע"י הממונה על שיתוף בנתוני אשראי

הממונה על שיתוף בנתוני אשראי הפעיל את סמכותו בחוק נתוני אשראי, התשע"ו-2016, והטיל עיצום כספי על חברת 'בנק הדואר בע"מ'. העיצום הכספי הוטל על חברת בנק הדואר מאחר שזו לא העבירה למערכת נתוני אשראי דיווחים אודות לקוחותיה כנדרש לפי החוק. כתוצאה מכך, לא דווחו למאגר נתוני אשראי התראות יומיות בגין כ-200 לקוחות. למה נקנס בנק הדואר כתבה באתר הבנקאות של ישראל. 

למה נקנס בנק הדואר

למה נקנס בנק הדואר

עוד באתר – איך לפתוח חשבון בבנק הדואר? 

מהי מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל?

מערכת נתוני אשראי המאפשרת לכל אדם במדינת ישראל לקבל דוחות אשראי מסודרים ולגופי המימון בישראל לצפות באיכות נתוני הלקוח ולשפר את תנאי ההלוואה שהם מעניקים. הפקת דוחות מערכת נתוני אשראי בנק ישראל הנפקת דוח ריכוז נתונים בנק ישראל.

מי הטיל הקנס וכמה כסף ישלם בנק הדואר בע"מ

הממונה על שיתוף בנתוני אשראי הטיל היום עיצום כספי על חברת בנק הדואר בע"מ, בסכום של 129,623 ש"ח, בהתאם לסמכותו לפי חוק נתוני אשראי, התשע"ו-2016, וזאת בשל הפרת חובתה להעביר מידע למערכת נתוני האשראי על פי החוק.

בהתאם לסעיף 3 לכללי נתוני אשראי, התשע"ח-2018, סכום העיצום נקבע לאחר הפחתה של 35%, לאור העובדה כי החברה לא הפרה כל הוראה מהוראות הרגולציה בשלוש השנים האחרונות. לאחר התערבות הממונה בעיית הדיווח טופלה.

הממונה על שיתוף בנתוני אשראי, רו"ח אייל חדד: "המידע המדווח למאגר נתוני אשראי משפיע על מיליוני לקוחות ועליו מסתמכים נותני אשראי בבואם להחליט האם להתקשר בעסקת אשראי עם לקוח. החוק מייחס חשיבות רבה לדיוק ולמהימנות של נתוני האשראי שמעביר מקור מידע למאגר. משכך, שלמות המידע ואמינותו חשובות לאין שיעור, לכן החלטתי להטיל על חברת הדואר עיצום זה. כולי תקווה שהפרות כאלה לא ישנו ותישמר רציפות הדיווח, איכותו ודיוקו על ידי כלל מקורות המידע המדווחים למאגר נתוני אשראי".

אתר הבנקאות הישראלי מידע וחדשות כלכליות. באתר תוכלו למצוא תכנים וטבלאות מונגשות בנושאי כספים, בנקים, חדשות בנק ישראל, אפליקציות תשלום ביט, פייבוקס, פפר. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *