חשבונות בנק רדומים : גם בנק ישראל נרדם בשמירה

למעלה מ 100,000 חשובנות רדומים מנוהלים בבנקים בישראל. רבע מהכסף הזה שייך ליורשים ומוטבים והיתר לאנשים שעדיין יכולים להנות מפרי עמלם. בפועל בנק ישראל שאמון על חשבונות בנק רדומים מעכב חקיקה יעילה בנושא המפקח על הבנקים לא משמיע את קולו או מנחה את הבנקים לנקוט מדיניות איתור מוטבים ובעלי חשבון.

מאת שפיר קמר , כלכלן מומחה ביטוח ובנקאות  B.SC  MBA

מאז שנת 2005 לא בצע בנק ישראל פעולה אופרטבית אחת שגרמה לבנקים להתחיל לאתר ביוזמתם בעלי חשבונות רדומים או יורשים של בעלי חשובנות רדומים. קוראים רבים וגם לקוחות פונים אלי לא פעם בשאלה – מדוע הבנק מוצא אותי בקלות שאני חייב כסף ואילו כאשר אני צריך לגלות חשבון אבוד פתאום אין לי עם לדבר ..?  לצערי לא תמיד יש לי תשובה מספקת בנושא . לצערי , היא משקפת גם המצב בעולם כספי הביטוח האבודים. 

איך חברה לאיתור כספים מאתרת חשבון בנק רדום

איתור חשבון בנק רדום הוא פעולה מורכבת המצרכיה ידע והכרות עם עולם הבנקאות והחיסכון במדינת ישראל מצד אחד ויכולת להפיק את המקסימום מתקנות בנק ישראל בנושא חשבונות בנק רדומים ומחוייבותם של הבנק לתת מענה הולם ומדוייק לפונים אליהם.

איתור  חשבון בנק רשום מצריך מחברה לאיתור כספים להחזיק ידע איכותי בנושא ניהול הכספים ואופן התנהלות הגופים הבנקאיים מלפני קום המדינה ועד ימנו ובעיקר את הידע כיצד להניע את הבנק ולגרום לו לבצע פועלה שתסייע לחשוף את פרטי החשבון הרשום. 

3 מיליארד שקלים בחשובונות בנק רדומים  

למעלה מ 2 מיליארד שקלים מנוהלים בחשבונות הבנק הרדומים במדינת ישראל. בנק ישראל אומנם דורש מהבנקים שחשבון לאתר בעלי חשבון  שלא בוצעה בו תנועה למעלה מ 10 חודשים , אבל בפועל – לא קורה כלום.  באתר בנקים – האתר האובייקטיבי לבנקאות וצרכנות פיננסית מקבלים מדי שבוע פניות רבות לאיתור חשבון ולבירור עמלות שבהן אנו נוכחים לדעת שבהבנקים מעדיפים לגבות עמלות שמנות מחשובנות רדומים מאשר לאתר את המוטבים. 

תודה על הפניה לאתר בנקים ! אתר בנקים נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים באתר כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם עד סוף יום העסקים.

אובדן כושר עבודה * נכות מתאונה * ריסק חד פעמי * ריסק המשולם כקצבה ביטוח סיעודי * פיצוי למקרה של מחלה קשה

לאתר התכנון הפיננסי האובייקטיבי של ישראל INFOBIT לחץ כאן