השוואת חיסכון בין בנק לחברת ביטוח

השוואת חיסכון בין בנק לחברת ביטוח

 

חברות הביטוח והבנקים משווקות תוכניות חיסכון לכל מטרה לטווח קצר ובינוני. לכל אפיק חיסכון ישנו יתרונות וחסרונות . שילוב של שני האפיקים יקנה הגנה ביטוחית ואפשרות לפזר בין מסלולי השקעה והחיסכון בבנק יאפשר לקבל ריבית מובטחת לתקופה ידועה מראש. השוואת חיסכון בין בנק לחברת ביטוח. פוליסת חיסכון השוואה מה היתרונות ומה החסרונות?. האם רק התשואה קובעת?. 

עוד באתר איך אפשר לבטל העברה בביט הנחיות שירות לקוחות

טבלה החלטה השוואת חיסכון בין בנק לחברת ביטוח 

למה צריך לבצע השוואת פוליסות חיסכון?. בימים אלו של תחילת שנת 2023 האינפלציה משתוללת. אולם בניגוד לשנים קודמות, הבנקים מציעים תכנית חיסכון בהן יש תשואה מובטחת או לכל הפחות הצמדה למדד המחירים לצרכן. מה המשמעות?. החוסך מוותר על רווח ריאלי תמורת הבטחת ערך הכסף ביחס למדד. 

 

פוליסת חיסכון בחברת ביטוח

תכנית חיסכון בבנק

איפה חוסכים 2023?

פוליסת ביטוח

תכנית חיסכון

הבטחת ריבית והגנה מפני האינפלציה

אין

קיים סיכוי להפסד הקרן במידה ותוצאות ההשקעות של חברת הביטוח יהיו שליליות

יש

בכפוף לתקופת החיסכון . רצוי להשקיע בסקר שוק

עמלות על תכניות חיסכון ודמי ניהול 2023

יש

עמלות מהפרמיה ומהחיסכון המצטבר

רצוי להשקיע בסקר שוק

אין

ביטוח חיסכון מפני מקרה פטירה המשלם , מחלה קשה או מקרה של איבוד היכולת להשתכר

יש – כרוך בעלות נוספת

אין

קנס שבירה על משיכה מוקדמת

אין

היה קיים בפוליסות ישנות

יש

על הריבית המובטחת במידה וקיימת בחיסכון

מי משווק

חברות ביטוח באמצעות סוכני ביטוח

בנקים באמצעות יועצים ופקידי הבנק

מה היתרון של חברות הביטוח על פני הבנקים?

היכולת שלנו לחסוך בכל חודש סכום כסף כמעט קבוע הוא תלות בכנסה קבועה ופנויה. אבל מה קורה כאשר אנו מאבדים את יכולתנו לעבוד?. במקרים כאלו סביר להניח שלא נוכל להמשיך לחסוך כסף. אחד האלמנטים החשובים בתכנון פיננסי משפחתי הוא רכישת הגנה כלכלית בפני אובדן כושר עבודה. 

בניגוד לבנק, חברת ביטוח יכולה לאפשר לכם להוסיף סעיף של שחרור מתשלום פרמיות במקרה של אכע. התוספת למחיר היא שולית ביחס לכיסוי. אם חס וחלילה תכננתם לחסוך כסף למשך עשר שנים, למשל שכר לימוד לילדים, חברת הביטוח תמשיך לשלם את הפרמיות לחיסכון לתקופה שנקבעה מראש. 

ניתן לשלב במרבית מפוליסות החיסכון גם כיסוי למקרה פטירה חס וחלילה שנקרא ביטוח חיים. מה קורה במצב שיש מקרה ביטוח?. חברת הביטוח תשלם למוטבים באופן מידי את סכום החיסכון ואת סכום הביטוח שנקבע בפוליסה. .

השוואת חיסכון בין בנק לחברת ביטוח

השוואת חיסכון בין בנק לחברת ביטוח

היתרון של הבנק הצמדות וריביות 

לבנקים מנגד, יש יתרונות משלהם. הם אינם גובים דמי ניהול מהחיסכון המצטבר. אולם לרוב, לפחות בעידן שבו אנו חיים, החיסכון אומנם לא יכול להפסיד מהקרן ומסכום ההפקדות, אך גם לא יכול להניב תשואות בשוק ההון. 

מה יותר טוב?. זה כבר עניין אישי ותלוי במטרות החיסכון. באמצעות תכנון פיננסי שבו מגדירים מטרות כלכליות, ייתכן שכדאי לשלב בין חיסכון בבנק לבין פוליסת חיסכון בחברות הביטוח בישראל.