קרן פועלים לתקומה לשיקום קהילת עוטף עזה

קרן פועלים לתקומה לשיקום קהילת עוטף עזה 100 מיליון שקל לשיקום העוטף 

בנק הפועלים מכריז על הקמת קרן  בסך 100 מיליון ש"ח לשיקום קהילת עוטף עזה וקורא לארגונים מובילים נוספים להצטרף אליו. מה בכתבה?. כל המידע אודות קרן פועלים לתקומה לשיקום קהילת עוטף עזה. זה. הקרן תפעל לבניה מחדש של התשתיות הקהילתיות בכלל יישובי עוטף עזה אשר נפגעו במלחמת 'חרבות ברזל'.

סיוע לתושבי העוטף חרבות ברזל קרן פועלים לתקומה לשיקום

הקרן, אשר תפעל בשיתוף עם ראשי המועצות בעוטף, תתמקד בשיקום הישובים ותושביהם בהיבטי בריאות, חוסן, חינוך, ותעסוקה.

עוד באתר 

לאחר ההקמה יתקיים תהליך מיפוי והגדרת סדרי עדיפויות לזיהוי הצרכים הספציפיים והשימושים בכספי הקרן וזאת בהמשך להתייעצויות עם ראשי המועצות ושאר ארגוני הסיוע.

דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים מספר על מטרות הקרן

"מטרתנו האחת היא שיקום החיים הקהילתיים של המשפחות והעסקים ביישובי העוטף. בחרנו להקים קרן אשר כל מטרתה להחזיר לקדמותו את החוסן וחיי הקהילה הייחודיים של העוטף. אנו כבר נמצאים בקשר עם ראשי הארגונים ונציגי המשפחות המפונות וביחד איתם נפעל להגדיר את החזון המשותף והמיקודים הנדרשים".

"העם שלנו חווה בעבר רגעי שפל שמהם צמח לתקומה מפוארת, ואנחנו כאן כדי לעזור לזה לקרות שוב ובמהרה. זו דרכנו, וזה צו השעה. אני קורא לכל הארגונים המובילים בישראל להצטרף אלינו. יחד נבנה ונחזק את הדרום ואיתו – את המדינה," הוסיף קוטלר.

קרן פועלים לתקומה לשיקום קהילת עוטף עזה

קרן פועלים לתקומה לשיקום קהילת עוטף עזה

בנק הפועלים ואחריות חברתית על רקע אירועי מלחמת חרבות ברזל 

כחלק ממחויבות ארוכת שנים של בנק הפועלים לחברה ולקהילה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בשנה, עם פרוץ המלחמה הרחיב הבנק את הסיוע בהיקף של מיליוני שקלים נוספים לארגוני ההצלה, בתי החולים ולארגונים חברתיים מרכזיים. כמו-כן מסייע הבנק בגיוס ציוד בסיסי לחיילי צה"ל ולמשפחות, בהעברת תמיכה כספית מהירה וציוד עבור תושבי עוטף עזה ויישובי הדרום שנותרו ללא בית, זאת לצד התנדבותם של מאות עובדי הבנק בכל הארץ.

עם פרוץ המלחמה, בנק הפועלים הודיע על סדרת הטבות משמעותית ללקוחותיו המתגוררים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה וללקוחות שגויסו לשירות מילואים אשר מנהלים חשבון עו"ש פעיל בבנק. בסדרת ההטבות – מתן הלוואת גישור ללא ריבית ללקוחות עסקיים ופרטיים מקרן שהקים הבנק בסך 750 מיליון ₪; דחיית תשלומי הלוואות; פטור מעמלות עובר ושב עיקריות ועוד שורה של הטבות. ההטבות ללקוחות נאמדות בעשרות מיליוני שקלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *