סיכום שנת 2019 בבנקאות הישראלית שנת האפליקציות

סיכום שנת 2019 בבנקאות הישראלית שנת האפליקציות

עוד שנה עברה על מערכת הבנקאות הישראלית וכמו ענף הביטוח לפני כעשור גם הבנקים עומדים היום בפני פרשת דרכים. בנק שלא ימצא את עצמו את מערכות ידידותיות ללקוחות וישדרג את עצמו מבחינה טכנולוגית מול הלקוחות מול המגזר העסקי לא יוכל להתמודד על נתחי שוק חדשים. סיכום שנת 2019 בבנקאות הישראלית שנת האפליקציות עם לבנקים של 2020 . 

 

איך משלמים בביט ? כל אחד כבר יודע

לפני עשור בכל עמלת העברה בנקאית עלתה 30 שח בערך. לך תסביר את זה לצעירים שמעבירים כמעט חינם העברות בביט . אפליקציית התשלומים של בנק הפועלים הפכה כבר לשם הנרדף לאפליקציות התשלומים יחד עם פיי בוקס של דיסקונט.

האמת זו אחלה אפליקציה שהולכת ותופסת מקום גם בהעברת כספים ותשלומים לעסקים. מה יקרה אם וכאשר הבנקים יתחילו לגבות עמלות על העברות כספים ?  נחכה ונראה . לענף הבנקאות הישראלי יש תמיד הפתעות.

הנגיד והריבית הלא מספיק נמוכה 

ריבית בנק ישראל נהפכה לנושא המדובר ביותר. במקום שהיא תשרת את המשק , המשק בונה סביבה תחזיות אין סופיות ומגננות פיננסיות. אז האם ריבית בנק ישראל תרד ב 2020 ? קשה לדעת. לאורך השנים בנק ישראל התערב בשוק המטח , אך בנושאים מהותיים כמו ענף הבנייה הוא ישב על הגדר. מה יקרה במידה והממשלה הבאה תעלה מיסים ?  מה יקרה אז לריבית ואחר כך לריבית פריים המשמשת את רוב ההלוואות הפרטיות במשק? נחיה ונראה.

 

מה אין לך אפליקציה של הבנק ? באמת איך אתה עושה דבר כזה 

כניסה לחשבון בנק מהאינטרנט היא פעולה פשוטה יחסית . ממילא רשימת סניפי הבנקים לא הולכת וגדלה וענף הבנקאות למד אותנו שעל כל סניף בנק שנסגר יש אפליקציה שתחליף אותו.

העתיד שייך לבנקים הדיגיטליים או כאלו שיעבדו כמו בנק דיגיטלי. למי שהיה ספק בנושא נשאר רק לראות כיצד שנת 2020 הופכת את כולנו ללקוחות מחונכים שמתקינים אפליקציה של הבנק ומבצעים כניסה לחשבון בנק כמו כלכלנים מנוסים . 

בנק לאומי אפליקציה להורדה מליון משתמשים

הבנקים מתייעלים מתכנתים במקום בנקאים 

הבנקים החלו לצמצם את מצבת כח האדם. לאומי חתם על הסכם עם העובדים והפועלים בדרך. על כל עובד כזה שיוצא מהתחום של בנקאות עסקית או שירות לקוחות בסניף הבנק נראה שהבנקים מגייסים מתכנת חדש לעוד אפליקציה. יהיה דיגיטלי .

משכנתאות זולות ומשכנתאות זולות מאד

סיכום שנת 2019 בבנקאות הישראלית המשכנתא מנצחת

סיכום שנת 2019 בבנקאות הישראלית המשכנתא מנצחת

שוק המשכנתאות לא נח לרגע . מהמומחים של מזרחי טפחות שמוכרים לנו משכנתא ועד ליועצי משכנתאות שמציעים לנו מכרז ריביות בין הבנקים. מה שבטוח שכיום המשכנתא שלנו היא כמו תיק השקעות. מזמן כבר לא עסק תחתום שגר ושלם כל החיים.

תכנון משכנתא באמצעות יועץ משכנתאות מומחה יכול להיות הבדל שיסייע לכם לעבור בעוד עשר שנים לדירה חדשה עם משכנתא קטנה יותר .