מטבעות חדשים 2023 הכירו את השקלים החדשים

מטבעות חדשים 2023 הכירו את השקלים החדשים

לא בכל יום בנק ישראל מחליף באופן הדגרתי את המטבעות הכסף במדינה. מה חדש בתחום המזומן?. מטבעות חדשים 2023 הכירו את השקלים החדשים אתר הבנקאות המרכזי איך נראה המטבע החדש 10 שקל 5 שקל חדש חצי שקל ועשר אגורות מתי ייכנס 2 שקל חדש איך תמנעו מזיופים. 

למה יוצא מטבע חדש לשוק?. מטבעות חדשים 2023 הכירו את השקלים החדשים 

בימים אלו הודיע בנק ישראל, ממש לפני כניסת שנת המס 2023 לתוקף, על הפצת מעות בערכים של 10 ₪, 5 ₪, 1/2 ₪ ו- 10 אגורות משנת ההטבעה "התשפ"ב", בהן עודכן הכיתוב של המילה "שקלים" בשפה הערבית והאנגלית: המילה SHEQALIM עודכנה למילה SHEKELS, וכן נוספו בערבית המילים "שקל חדש" בעריך 1/2 ש"ח והמילה "אגורות" בעריך 10 אגורות. השינוי באופן כתיבה והגייה של המטבע הישראלי, שקל חדש, בלשון רבים. 

עוד באתר be the bank ביקורות בי דה בנק

מטבעות חדשים 2023 הכירו את השקלים החדשים

מטבעות חדשים 2023 הכירו את השקלים החדשים

למה החליפו מטבעות של שקלים 2023? 

הכיתובים עודכנו בהתאם להנחיית האקדמיה ללשון העברית והערבית בישראל, והותאמו לכתובים הקיימים על גבי שטרות ומטבעות הזיכרון שמונפקים ע"י בנק ישראל. בצדי הנושא של המעות לא בוצעו שינויים והם נותרו כפי שנקבעו בעת הנפקת המעות לראשונה.

מעות הנושאות את הכיתובים הקודמים יישארו בתוקף ויהלכו במחזור לצד המעות הנושאות את הכתובים המעודכנים. המעות הנושאות את הכתובים המעודכנים יופצו לציבור בימים הקרובים כאמור, באמצעות התאגידים הבנקאיים, חברת דואר ישראל וקופת הציבור בבנק ישראל בירושלים.

במהלך החודשים הקרובים יופצו לציבור מעות עם כתובים מעודכנים גם בערכים 2 ₪ ו- 1 ₪.

עשר שקל חדש ומטבע של 5 שקל חדש תמונה איך זה נראה צילום בנק ישראל

עשר שקל חדש ומטבע של 5 שקל חדש תמונה איך זה נראה צילום בנק ישראל

עד מתי אפשר להשתמש במטבע הישן?. האם צריך להחליף אותו בבנק?. 

נכון להיום המטבעות הישנים עדיין בתוקף. האם יש צורך לגשת לבנק להחליפם?. ככל הידוע ועל פי הנחיות בנק ישראל לא נראה שיש צורך. אולם מומלץ לעקוב אחר הפרסומים והחדשות הכלכליות. 

מה ההבדל בין מעות למטבעות?. 

מעות הן המינוח המדויק למה שקרוי בקרב הציבור "מטבעות". המילה מטבע (Currency), כהגדרתה בשפה העברית, כוללת גם שטרות וגם מעות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *