חיסכון בבנק או בחברת ביטוח : טובים השניים מהאחד

 חיסכון בבנק או בחברת ביטוח : טובים השניים מהאחד 

חברות הביטוח והבנקים משווקות תכניות חיסכון לכל מטרה לטווח קצר ובינוני. לכל אפיק חיסכון ישנו יתרונות וחסרונות . שילוב של שני האפיקים יקנה הגנה בטוחית ואפשרות לפזר בין מסלולי השקעה והחיסכון בבנק יאפשר לקבל ריבית מובטחת לתקופה ידועה מראש. מדריך חיסכון בבנק או בחברת ביטוח : טובים השניים מהאחד. 

עוד באתר איך אפשר לבטל העברה בביט הנחיות שירות לקוחות

המדד עולה הציבור נוהר לפיקדונות וחברות הביטוח מציעות פוליסה פיננסית חיסכון בבנק או בחברת ביטוח 

בשנים האחרונות ישנה עלייה מתמדת בהפקדות ציבור החוסכים לפוליסה פיננסית בחברת ביטוח. האם התכנית הזו עדיין רלוונטית בתקופה של ריבית עולה ואינפלציה גואה בישראל. על כך ננסה לענות בכתבה לפניכם. מה בכתבה?. מדריך לחוסכים 2023. 

איפה אפשר לחסוך כסף?. ובכן בפני הצרכן הישראלי הממוצע, ורובנו כאלה, ישנם שני אפיקים עיקריים. הראשון בפוליסה פיננסית או פוליסת חיסכון של חברת ביטוח והשני באחת מתוכניות החיסכון בבנקים בישראל. מדוע השאלה הזו רלוונטית כיום?. בגלל האינפלציה. כל עוד הריבית במשק הייתה אפסית, תשואה של מעל 3% בשנה נטו לאחר דמי ניהול הייתה מסלול חיסכון שאפשר לשמור על הכסף, ץמורת סיכון סביר ודמי ניהול נוחים. אז מה השתנה?. הבנקים החלו להציע פיקדון צמוד מדד או במילים אחרות כזה ששומר על הכסף גם בימים של אינפלציה. 

מחשבון חיסכון צמוד לאינפלציה שנתית ביטוח בנקים השוואה

מי שפותח תכנית חיסכון מציב לעצמו מספר מטרות. הראשונה היא קופת חיסכון לשעת צרה או למימוש מטרות בחיים. המטרה השנייה היא לשמור על ערך הכסף שלו בתקופת אינפלציה. אבל האם פוליסות חיסכון של חברות ביטוח מספקות לנו וודאות?. בכל מה שקשור להבטחת תשואות או הבטחת תשואה ממש לא. בניגוד לבנקים לחברות הביטוח אין אפשרות להבטיח אפילו את ההצמדה למדד. בנוסף חברות הביטוח גובות דמי ניהול ידועים. 

על מנת להשוות בין חברת ביטוח לבנק יש להקיש את אחוז דמי הניהול שהוצעו לכם או שאתם משלמים בפוליסת השקעות בחברת הביטוח. דמי נהול אלו נעים בין 2% ובין 0%, נראה אתכם משיגים מחברת ביטוח אחוז כזה. 

חיסכון בבנק או בחברת ביטוח

חיסכון בבנק או בחברת ביטוח