הקפאת החזרי משכנתא והלוואות תקנות מעודכנות

הקפאת החזרי משכנתא והלוואות תקנות מעודכנות

בנק ישראל והבנקים גבשו חבילת הטבות למחזירי הלוואות בנקאיות ומשכנתאות במטרה להקל על החזרי הלוואות לנוכח הירידה בהכנסות החלת וגל הפיטורים הצפוי במשק . הקפאת החזרי משכנתא והלוואות תקנות מעודכנות של בנק ישראל תקף לגבי הבנקים בישראל .

מתווה אחיד לדחיית תשלומי הלוואות בנקאיות 

ראשית חשוב להציג את ההבדל בין הלוואה לכל מטרה או הלוואה בנקאית לצריכה לבין הלוואה לדיור המשכנתא שלנו. במשכנתאות פריסת התשלומים שנדחו תתבצע על פני כל יתרת תקופת ההלוואה – זאת אומרת שכל תשלום עתידי יגדל ואילו בהלוואות פרטיות ועסקים התשלומים יידחו לסיום תקופת ההלוואה. 

באיזו הלוואה ניתן לדחות תשלומים לבנק

הקפאת תשלומי משכנתא עד 6 חודשים – בלי קשר לגובה ההלוואה הנוכחי 

הלוואות פרטיות יתרה עד 100,000 שח – הקפאת תשלומים ל 3 חודשים ועוד 2 נוספים לפי שיקול הבנק שהעניק

הלוואה הלוואות לעסקים קטנים – הבנק יוכל לדחות את המשך ההחזר והקפאת תשלומים עד 6 חודשים בלי להתחשב ביתרת ההלוואה הקיימת הפועלות

דחיית תשלומים תבוצענה ללא גביית עמלות על ידי הבנקים שיעור הריבית על הקפאת תשלומים לא יהיה גבוהה מהריבית של ההלוואה לפי ההסכם המקורי עם הבנק

חוזר זה של בנק ישראל , כולל ההטבות למחזירי ההלוואות בתוקף עד תאריך 31.7.2020.

 

כניסה לחשבון בנק שלי ובקרה על הוצאות 

אחת מהדרכים לשלוט על ההוצאות ולא להיקלע למינוס גדול היא על ידי כניסה לחשבון בנק באינטרנט וביצוע בדיקת חשבון ההוצאות החודשי וביצוע פעולות על מנת להוריד את ההוצאות המיותרות . זה הזמן לעשות סדר כולל פירוט הוצאות בכרטיס אשראי. 

  1. בדיקת כפל ביטוחים התייעצות עם סוכן הביטוח שלך והתמדה בביטוחים החשובים באמת . חשוב מאד באותה נשימה להזכיר שאסור לבטל פוליסה סתם כך ולצריך להתייעץ עם סוכן ביטוח מורשה או יועץ פנסיוני אובייקטיבי 
  2. חשבון ההוצאות כולל קניות בסופר הוראות קבע והוצאות שונות ומשונות. מדי פעם חשוב לבדוק כל הוצאה האם הכרחית והאם ניתן לוותר עליה כי בחישוב שנתי גם הוצאה של 40 שח בחודש מתבטאת ב 500 שח בשנה . 
  3. בדיקת קופונים הטבות בכרטסי אשראי בעת רכישה באתרים שונים שחלקם נותנים קופון בעצמם על מנת לעודד קניות און ליין . אפשר לחסוך הרבה מאד הכסף.