מעבר מבנק לבנק בקליק: כך תוכלו לעבור בקלות לחשבון חדש

מעבר מבנק לבנק בקליק: כך תוכלו לעבור בקלות לחשבון חדש

פעם מעבר בין בנקים היית הפעולה מורכבת. הרים של ניירת, חתימות, עוד חתימות, ניירת, קשיים ומה לא. התהליך המפרך הוציא את הרוח מהמפרשים של ניוד חשבונות בין הבנקים והקשה על התחרות בין בתחום הבנקאות בישראל. אולם החל מחודש ספטמבר 2021 ניתן יהיה לבצע את התהליך באמצעות מעבר מבנק לבנק בקליק שיזם בנק ישראל. 

 

מעבר מבנק לבנק בקליק כך תוכלו לעבור בקלות לחשבון חדש

מעבר מבנק לבנק בקליק כך תוכלו לעבור בקלות לחשבון חדש

עוד באתר – האם אפשר להעביר כסף מביט לפפר?

איך אפשר לעבור בין בנקים בלי כאבי ראש? 

הפיקוח על הבנקים פועל בשנים האחרונות להגברת התחרות במערכת הבנקאית ולעידוד החדשנות והיעילות בבנקים לטובת לקוחות המערכת הבנקאית. במסגרת זו, מקדם הפיקוח על הבנקים מספר פרויקטים ושינויים מבניים בשוק הבנקאות, וביניהם פרויקט מעבר בין בנקים באופן מקוון "מעבר מבנק לבנק בקליק", שצפוי לעלות לאוויר במהלך חודש ספטמבר 2021.

אז כמה לקוחות עברו בין בנקים במהלך שנת 2022?. מה אפשר ללמוד לגבי שנת המס 2023? כ-67 אלף לקוחות עברו בנק באמצעות המערכת המקוונת

מידע בנקאי בזמן אמת- הבנקים ידווחו לבנק ישראל

על מנת לעקוב אחר התקדמות הפרויקט תתווסף הוראת דיווח חדשה מס' 844" דיווח על מעבר בין בנקים, רבעוני, אשר תסייע לפיקוח על הבנקים בבחינת היקף הפעילות ושינויים במגמות לאור פרויקט זה.

האם כל הבנקים אותו דבר? למה אנשים עוברים בין בנקים

מחקרים שנעשו בחו"ל החזירו תשובות ומסקנות, שאין לי ספק שיהיו תקפים גם לעולם הבנקאות בישראל. 

איך בוחרים בנק?

אחד מכל ארבעה צרכנים אומר כי מיקומי סניפים נוחים הם הסיבה העיקרית לכך שהם בחרו בבנק הנוכחי שלהם. רק 5.5% אמרו שהם בחרו את ספק הבנקאות הנוכחי שלהם מכיוון שהוא "מקומי", ואף פחות (3.5%) ציינו את "המוניטין הטוב" של הבנק.

כשנשאלו מה מבדיל בנק אחד משני, 30% ממשתתפי הסקר אמרו כי "איכות השירות" היא מה שמייחד את הבנק העיקרי שלהם. 9.5% מהממים אמרו "כלום". 

בדיקת מציאות: אם שום דבר לא מייחד את הבנקים, אז מה עומד להשאיר את הצרכנים אצל ספק כזה או אחר? אבל להיפך, למה שיטרחו להחליף? אולי בגלל זה רוב הנשאלים (78.5%) אמרו כי אין סיכוי גבוה שהם יחליפו בנק בששת החודשים הקרובים.

האם כדאי להחליף בנק שבו מנהל החשבון שלי? 

עם זאת, רק בגלל שרוב הנשאלים אמרו כי לא סביר שהם יחליפו בנק בששת החודשים הקרובים, זה לא אומר שהם לא יעשו זאת. כאמור, 61% מהאנשים שעזבו את הבנק הקודם שלהם מסיבה שאינה מסופקת – הם עזבו בגלל אירוע משבש בנסיבות חייהם. נסיבות חיים, כגון מעבר דירה או שינוי בעבודה, הן לרוב בלתי צפויות ויכולות לגרום לצרכנים להחליף בנק בין אם מדובר בגירושין, נישואין או מעבר לעבודה חדשה.