המענק להורים 2024: מאות שקלים לנטו בנקודות זיכוי חדשות

המענק להורים 2024: מאות שקלים לנטו בנקודות זיכוי חדשות

לא קבלתם את מענק לכל אזרח 2024?. לא נורא! בימים אלו אושרה לקריאה שנייה ושלישית: תוספת נקודות זיכוי ממס ומענק עבודה להורים לילדים עד גיל 3 שתגדיל את הנטו שלכם במאות שקלים בחודש. מי זכאי וכיצד הכסף ייכנס לחשבון הבנק בכתבה שפניכם. מה בכתבה?. המענק להורים 2024: מאות שקלים לנטו בנקודות זיכוי חדשות 

מס הכנסה יחזיר להורים אלפי שקלים! המענק להורים 2024: מאות שקלים לנטו בנקודות זיכוי חדשות

במשך שנים שונו תקנות מס הכנסה בכל מה שקשור לזיכוי מתשלום מיסים מההכנסה. בעוד השכיר מרגיש את השינוי בתלוש בכל חודש, העצמאי ממש את ההטבה אחת לשנה עם הגשת הדוח השנתי. 

הטבה באתרי קניות מאסטר קארד דיי 10 לחודש הנחות מבצעים קוד הנחה

בהמשך לכוונת הממשלה להעניק הטבות מס חדשות, קהל היעד הפעם הם הורים לילדים עד גיל 3. מה מאפיין קבוצת אוכלוסייה זו?. הוצאות גדולות על גידול הילדים, מסגרות חינוך יקרות ופרטיות וכמובן הקטנת שעות העבודה של האימהות והקטנת פוטנציאל ההשתכרות. 

אז כמה כסף בחודש שווה ההטבה באמצעות נקודות זיכוי להורים 2024?. 

על פי הצעת החוק, החל משנת המס 2024 יקבלו הורים לילדים שגילם עד 3 תוספת של נקודות זיכוי ממס לפי החלוקה הבאה: בגין כל ילד שנולד בשנת המס תינתן נקודת זיכוי אחת נוספת לכל הורה, בגין כל ילד שמלאו לו שנה או שנתיים בשנת המס יינתנו 2 נקודות זיכוי נוספות במס לכל הורה, ובגין כל ילד שמלאו לו 3 שנים בשנת המס, תינתן נקודת זיכוי אחת נוספת לכל הורה.

הכסף בדרך לנטו ומשם לחשבון הבנק 

שווי נקודת זיכוי לשנת 2024 הוא 2,904 ₪ לשנה, ומשמעותה של כל נקודה היא הפחתה של כ-242 ₪ לחודש בחבות המס. על כן, שווי הטבת המס המוצעת בהצעת חוק זו להורה שיכול לנצל את נקודות הזיכוי במלואן יכול להגיע עד לכ-484 שקלים חדשים לחודש לכל הורה, ועד לכ-968 שקלים חדשים למשק בית לחודש, לכל ילד. הורה יחיד במשפחה שאין בה הורה נוסף יהיה זכאי לכפל נקודות זיכוי בגין כל ילד בגילאים האמורים.