ביטוח אשראי בערבות מדינה חרבות ברזל חשכל

ביטוח אשראי בערבות מדינה חרבות ברזל חשכל מי זכאי? 

כלכלה תחת מלחמה. משרד האוצר והחשב הכללי באוצר נדרשים ומספקים פתרונות לעסקים בישראל. החשב הכללי במשרד האוצר, יהלי רוטנברג, הודיע היום (ה') על תכנית לביטוח אשראי לטווח קצר בערבות מדינה לעסקים תכנית "Top-Up Cover" בהיקף של 500 מיליון דולר. מה בכתבה?. מדריך ביטוח אשראי בערבות מדינה חרבות ברזל חשכל מי זכאי?. 

כיצד המדינה מסייעת עם בטחונות וערבויות לעסקים ביטוח אשראי בערבות מדינה חרבות ברזל חשכל מי זכאי? 

במסגרת התכנית, יעמיד החשב הכללי ערבות מדינה בהיקף של 500 מיליון דולר לחברות ביטוח האשראי הפרטיות,

מה מטרת ערבויות המדינה?. להגדיל את מכסות האשראי שהן מעניקות כיום. באמצעות התכנית, ספקים ישראלים יוכלו להמשיך למכור מוצרים ושירותים ללקוחותיהם בהיקף שלא ניתן לקבלו בעת הזו אלמלא התערבות המדינה.

עוד באתר כרטיס נטען לרכישת מזון בדיקת יתרה

העסקים הקטנים והבינוניים במשק יוכלו להמשיך לקבל אשראי ספקים כמקור אשראי נוסף, זמין וזול ביחס לאשראי הבנקאי.

ביטוח אשראי לטווח קצר נועד להגן על עסקים מפני קשיי תזרים מזומנים העשויים להוביל לפשיטת רגל או הפסד בגין אי-קבלת תשלום מצד הקונים שלהם, וזאת נוכח שיטת התשלום הנהוגה לפיה קיים פער בין מועד אספקת השירותים או הסחורה למועד קבלת התשלום בגינם. התכנית תפתח בימים הקרובים לאחר קבלת אישור ועדת הכספים של הכנסת על העמדת מסגרת ערבות מדינה ובכפוף לאישור החשב הכללי.

הקרן להלוואות בערבות מדינה הלוואות לעסקים בריבית נמוכה באמצעות חשכל 

ההלוואות יועמדו באמצעות 11 נותני אשראי שונים, לפי בחירת העסק, בהם 7 בנקים (בנק לאומי, בנק הפועלים, בנק מזרחי-טפחות, בנק דיסקונט, בנק מרכנתיל-דיסקונט, בנק ירושלים ובנק יהב) ו-4 נותני אשראי חוץ-בנקאי (חברת MAX, ויזה כאל, גמא ניהול וסליקה, ו-BTB).

המסלול הראשון, המיועד לעסקים קטנים ובינוניים עם מחזור שנתי של עד 100 מיליון ₪, יעמוד על סך 8 מיליארד ₪. המסלול השני, המיועד לעסקים גדולים עם מחזור שנתי של עד 500 מיליון ₪, יעמוד על סך של 2 מיליארד ₪.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *