הקרב על עמלות הבנקים עולה מדרגה

הקרב על עמלות הבנקים עולה מדרגה

כניסת הביטוחים הישירים הביאה אתה הוזלה של ביטוחי רכב ודירה. כניסת קרנות הפנסיה המקיפות הבאיה אתה הוזלה של דמי ניהול . האם כניסת הבנק הדיגיטלי הראשון בישראל 2019 לקראת שנת 2020 תביא אתה הוזלות של עמלות הבנקים ?   שווה לבדוק עמלות עובר ושוב מול פקיד הבנק שלך ולבדוק האם ניתן להוזיל אותן . למה זה חשוב כי כל הוזלה יכולה לחסוך לכם עשרות שקלים בשנה.  

האם האפליקציות מוזילות עמלות בנקים ? 

נכון לעכשיו האפליקציות להעברת תשלומים באמצעות הטלפון ( ביט , פפר וכו ) אכן מוזילות לי את ההעברות הכספיות וחלק מהפעולות שאני מבצע באתר האינטרנט של הבנק שלי. זה עדיין לא מספיק ויש עוד מקום להוזיל עמלות בנקים. 

האם הבנקים צפויים להקטין את העמלות שהן גובות מלקוחותיהם ?  לפחות המלצה בנושא הוגשה בימים אלו לשר האוצר. הוועדה להגברת התחרותיות בקרב הבנקים ממליצה להטיל פיקוח על מספר עמלות שגובים הבנקים , ובכלל זה עמלות לעניין מידע, פעולות בני"ע ועמלות לעסקים קטנים. 

בעוד שענף הביטוח עובר בימים אלו טלטלה והערכות לקראת מהפכת העמלות בביטוחי המנהלים וקופות הגמל הריי שהאיום על רווחי הבנקים עדיין רחוק. על הוועדה להגיש את מסקנותיה הסופיות לשר האוצר ולאחר הגשתן צפוי תהליך של גיבוש תקנות , התנגדויות של הבנקים וחוזר חלילה. 

כיצד ניתן להוזיל את העמלות שגובים מאיתנו הבנקים כיום ?

עמלות הבנקים מוסרות במסגרת תקנות בנק ישראל בכללי הבנקאות  (עמלות), התשס"ח – 2008. העמלות המותרות לגביה חל על כל הלקוחות הפרטיים והעסקים הקטנים שהיקף פעילותם בבנק אינו עולה על מליון שקלים. תעריפוני העמלות נגישים בסניפי הבנקים ובאתר בנק ישראל פועל מחשבון השוואת עמלות . בפועל מרבית הצרכנים אינם חשופים או מודעים ליכולת המיקוח של הצרכן מול הבנק כשהוא פונה לבנק או באמצעות כלכלן מקצועי. 

 

תכנון פיננסי אובייקטיבי | כרטיס אדי מציל חיים

חמש סיבות טובות לבצע תכנון פיננסי לחץ כאן