תעודת זהות בנקאית יוצאת לדרך

תעודת זהות בנקאית יוצאת לדרך

בנק ישראל

האם בנק ישראל מוציא לדרך עידן חדש ביחסי בנק לקוח  ?  נחיה ונראה !

בתאריך  21/06/2016 הפיקוח על הבנקים הודיע – "תעודת הזהות הבנקאית" יצאה לדרך והיא תסייע לכל לקוחות הבנקים שיעשו בה שימוש הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל פותח היום במהלך הסברה לציבור הרחב, אודות "תעודת הזהות הבנקאית". "תעודת הזהות" הבנקאית הנה דו"ח קצר, המציג ללקוח את כל הפעילות הקיימת בחשבונו, בצורה ברורה, שקופה, וקלה להשוואה. בסוף העמוד מוצג סרטון הנחיה לתעודת זהות בנקאית

אז מה זה בעצם תעודת זהות בנקאית

"תעודת הזהות" הבנקאית הנה דו"ח קצר, המציג ללקוח את כל הפעילות הקיימת בחשבונו, בצורה ברורה, שקופה, וקלה להשוואה.  אין בה השוואות לבנקים אחרים בפעולות דומות .

למה משמשת תעודת זהות בנקאית

קבל מידע על החשבון עלויות הניהול וחלופות לניהול הכסף בבנק המנפיק את התעודה .

איזה מידע מופיע בתעודת זהות בנקאית 

הנכסים בחשבון הלקוח, כולל יתרות עו"ש, פיקדונות וחסכונות.
ההתחייבויות, כמו הלוואות ומסגרות אשראי כולל המינוס בחשבון .
סך העמלות ששילם הלקוח בבנק בחשבון
פרטים נוספים כגון, הוראות הקבע ומיופי הכוח בחשבון

מי מנפיק תעודת זהות בנקאית  

כל בנק מנפיק עבור חשבון כל לקוח נכון לעכשיו אין שיתוף מידע בין הבנקים אך אל מן הנמנע שבנקים יבקשו מלקוחותתעודת זהות בנקאית בעת מעבר בין בנקים או בעת נטילת אשראי של לקוח שאינו לקוח של אותו בנק.

למה זה עוזר לי כלקוח

להבין את הכסף שלי בצור כזו שאוכל לחסוך בעלות ניהול הכסף ולהגן עליו כנגד התנודות בשוק, להיות צרכן פיננסי יתר טוב .  נגיד שזה יצליח . בפועל בנק ישראל יאפשר התנהלות  בלתי אפשרית ביחסי בנק לקוח.

למה זה מפריע כלקוח

בנקים אחרים עלולים לדרוש את המסמך בעת מעבר בין בנקים ולגרום לך לחשוף בפניהם מידע שלא הייתה רוצה ועד היום לא הייתה להם גישה אליו .

השאירו הודעה ליועץ מקצועי בנושאי בנקאות אישית ותחסכו אלפי שקלים בשנה בניהול חשבון הבנק שלכם יועצים מומחים לרשותכם לפגישה אישית חד פעמית או ליווי תקופתי
* indicates required field