ריבית משתנה כל 5 שנים משכנתא למי זה טוב

ריבית משתנה כל 5 שנים משכנתא למי זה טוב

משכנתאות בריבית משתנה מזמנות סיכוי לחיסכון בהחזרי המשכנתא אבל מצד שני מאפשרות לתכנן ייעוץ משכנתאות שיאפשר לכם לסיים את ההחזרים בשלב מוקדם ולהחזיר הרבה פחות כסף.  ריבית משתנה כל 5 שנים הוא מסלול החזר חשוב שצריך להכיר. 

ריבית משתנה כל 5 שנים משכנתא למי זה טוב

ריבית משתנה כל 5 שנים משכנתא למי זה טוב

מסלול משכנתא אופטימלי תמהיל משכנתא 

השימוש בביטוי תמהיל משכנתא יכול קצת לבלבל את נוטלי המשכנתאות בשלב הראשון. מדובר למעשה באוסף החזרים וככל שהוא יותר מגוון , לפי האפשרויות של הבנק למשכנתאות , כך הסיכון שלכם לאורך זמן הולך ופוחת ביחס לשינויים דרסטיים בריבית. 

פגישת ייעוץ ראשונה כולל הגשת בקשות לקבלת אישור ראשוני ועקרוני מהבנקים כרוכה בעלות של 299 ש"ח כולל מעמ

הריבית בדרך כלל גבוהה יותר מאשר במשכנתא סגורה באורך תקופה דומה. הסיבה לכך היא שהיא מאפשרת גמישות רבה יותר אם אתה חושב שאתה יכול להכניס כסף נוסף למשכנתא שלך בתוספת התשלומים הרגילים. בגדול משכנתא לטווח פתוח מאפשרת לך לבצע את הפעולות הבאות בכל עת במהלך הקדנציה שלך מבלי לשלם קנס:

  • לבצע סילוק מלא או חלקי של המשכנתא מעבר לתשלומים הרגילים הודות לקרן השלתמות חיסכון או ירושה
  • פירעון מלא של המשכנתא ללא קנסות 
  • מאפשר לך לבצע מחזור משכנתאות או מו"מ חדש עם הבנק על שערי הריבית בהתאם למצב הכלכלי באותו זמן

למי מתאים מסלול ריבית משתנה כל 5 שנים שנים 

מי שחושב שהשכר שלא יגדל באופן משמעותי, הוא יצליח לחסוך יותר כסף או שהוא צפוי לקבל סכום כסף משמעותי. במצב כזה משכנתא משתנה כל חמש שנים יכולה להיות למעשה סוג של הלוואת גישור. 

בנוסף המסלול מאפשר לכם גמישות מקסימלית בהחזרי המשכנתא. לכן חשוב שיועץ משכנתאות יבצע עבורכם תכנון פיננסי מלא ויבדוק כמה כסף אתם יכולים לחסוך בעתיד . 

האם אני יכול לעשות לעשות ייעוץ משכנתא בעצמי לעצמי  

כן ! כל אחד יכול לגשת לבנק , להתקשר ולקבל הצעות אולם בעולם כלכלי כמו היום , יש צורך ביועץ אישי המלווה אתכם לבנק , מבצע השוואות ריביות בין הבנקים , מתמקח על מסלולים , מכיר היטב את השוק ומה ההצעה הטובה המתאימה ביותר עבורכם. 

עכשיו יהיה קל יותר? הכירו את חוקי המשכנתאות החדשים של בנק ישראל

ישראל מודיע על קידום שורה של צעדים צרכניים בתחום המשכנתאות.  צעדים שנועדו להקל על הלווים בתהליך נטילת המשכנתא בשלושה היבטים:

  • שקיפות ויכולת השוואה
  • פשטות ויכולת הבנה
  • יעילות בביצוע התהליך

במסגרת הצעדים יחויבו הבנקים לספק ללקוח אישור עקרוני בפורמט אחיד. הנתונים שיוצגו, בנוסף לסל המשכנתא המוצע על ידם, שלושה סלים אחידים שהרכבם נקבע על ידי בנק ישראל, כאשר אורך תקופת ההלוואה ייבחר על ידי הלקוח. 

בכל אחד מהסלים יוצגו:

  • הריבית הכוללת החזויה
  • סך התשלומים החזוי בכל תקופת המשכנתא
  • התשלום החודשי הגבוה ביותר הצפוי על פי התחזיות