משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד

משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד

מי שרוצה משכנתא שחלק ממנה יהיה קבוע ללא שינויים בהחזר לאורך השנים יקבל עצה מיועץ המשכנתאות שלו לשלב מסלול משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד כחלק מהחזר משכנתא אופטימלית ומתאימה. בכתבה הזו נסקור את היתרונות והחסרונות של מסלול לא צמוד במשכנתא לדירת מגורים. 

משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד

משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד

שילוב אינטרסים הבנקים למשכנתאות ונוטל המשכנתא 

בשנים האחרונות מתחזקת בעולם הגישה שמשכנתא היא למעשה תיק השקעות אותו יש לנהל באופן דומה לניהול החיסכון שלנו. הגישה הזו מאפשרת שילוב מסלולי משכנתא המתאימים למחזור החיים , לשינויים בהכנסה ונותנת ביטוי לחיסכון של משקי הבית לאורך זמן. 

פגישת ייעוץ ראשונה כולל הגשת בקשות לקבלת אישור ראשוני ועקרוני מהבנקים כרוכה בעלות של 299 ש"ח כולל מעמ

יתרונות החזר משכנתא בריבית קבועה בלי הצמדה 

בריבית קבועה מביאה וודאות, כיום כאשר ריבית פריים בנק ישראל משתנה מעת לעת , או כאשר האינפלציה צרימה ראש , או לפחות צפויה לעשות את זה , לשקט נפשי יש משקל רב בניהול כלכלת הבית וההון האישי . בחול מסלול זה ידוע בשם fixed rate mortgage או בקיצור FRM . 

חסרונות מסלול קבוע במשכנתא

שוק הריביות בעולם הפיננסי נוטה לחוסר יציבות בעשור האחרון מאז משבר הסאב פריים בארצות הברית .

לכן אם נקח משכנתא בריבית קבועה לחמש או עשר שנים ייתכן שנפסיד את האפשרות למיחזור משכנתא או הקטנת ההחזרים במהלך אותה תקופה. במצב כזה נוטלי המשכנתאות עלולים להיות תקוע עם ריבית גבוהה ואילו הבנקים למשכנתאות יישארו עם מחיר מעולה על הכסף שמכרו לנו. קנו בזול מכרו ביוקר.

בחלק מהבנקים והמסלולים הלא צמודה ישנם קנסות מחזור ולכן דרוש יועץ משכנתא מקצועי על מנת לבצע מחזור שיביא אתו חיסכון אמיתי ולא הוצאה נוספת ומיותרת. 

מחשבון ריבית קבועה ללא הצמדה למשכנתא 

  • חשוב לזכור את האינפלציה שהיא למעשה המדד קשה מאד לחזות 
  • בשנים האחרונות התחזיות לאינפלציה מהמקורות השונים בישראל לא התממשו  . 

פניה לייעוץ משכנתאות אישי פגישת הכרות וייעוץ ראשוני 299 שח כול מעמ