בדיקת תלוש משכורת

בדיקת תלוש משכורתImage courtesy of moggara12 at FreeDigitalPhotos.net

Image courtesy of moggara12 at FreeDigitalPhotos.net

הבנת תלוש המשכורת שלך הוא לא פחות חשוב מלשמור על מקוטם עבודה ולדאוג לשכר טוב ותנאי העסקה טובים על הנייר. מערכות המיכון שמנהלות את תלוש משכורת הן מורכבות ומסובכות וטומנות בחובן לא מעט בעיות שבחיבור שבין מערכת הנוכחות , חוזי ההעסקה והתרגום למשכרות ברוטו ונטו.

כאשר אדם שכיר לא מקבל הדרכה או הסבר תלוש משכורת הוא עלול להפסיד תנאים או לא להיות ער לטעויות בתלוש השכר  , בספירת ימי החופש ולספוג קיזוזים מיותרים או להפסיד החזרי מס הכנסה. אתר התכנון הפ]יננסי של ישראל מציע שירות הסבר על תלוש משכורת לצד בדיקת תלוש משכורת בהתחשב בחוזה ההעסקה שלך מול המעסיק.  השאירו פרטים ליועץ מקצועי לשירות

איך לקרוא תלוש משכורת

בגלל שאין היום חקיקה ותקנות מסודרות על הדרך שבה יש להציג לעובד תלוש משכורת לדוגמא כל חברת מחשוב מנפיקה תלושי שכר במבנה שהיא בוחרת ואם זה קצת מסובך …..אז העובד לרוב לא מצליח להבין את הזכויות שלו הגלומות בתלוש שכר.

טעויות בתלוש שכר בדיקת תלוש משכורת

תלוש משכורת הוא מסמך מורכב מאד . יש בו שילוב בין טכנולוגיה , משאבי אנוש , הסכמי שכר וחוק הגנת השכר. כל נתון בו קשור לתקנות השכר , ביטוח לאומי ומס הכנסה. כל דיווח שגוי ולו הקטן ביותר בנתון המרכיב את תלוש שכר יכול להביא להפסד כלכלי והפסד זכויות של שכירים , בזבוז הטבות מס לשכירים.

תלושים מסובכים

תלושים מסובכים הם אלו של עובדי מדינה , תלושי שכר של שוטרים , תלושי שכר של מורים ועובדים שיש לבצע עבורם תאום מס בין מספר מעסיקים. גם תלוש משכורת קבע  נחשב מורכב בגלל אוסף הנתונים מורכבות שכר הבסיס לעומת התוספות , ממש כמו תלוש משכורת עובד מדינה .

הבראה דמי בריאות תלוש משכורת

תלושי שכר חייבם לכלול רכיב הבראה אותו המעסיק יכול לחלק בין תשלום חודשי או תשלום שנתי ויש מעסיקים המבצעים תשלום דו שנתי של הבראה. תשלומי ההבראה הם אחד הנעלמים הגדולים בתלושי השכר של המגזרים השונים וחושפים את העובד להפסדי שכר וזכויות עובדים, הפסד שכר נטו ולעיתים גם תסכול אישי מחוסר הבנה היכן טמון ההפסד בתלוש השכר .

לקבל את המקסימום ! שירות הסבר על תלוש שכר ובדיקת לושי שכר של אתר infobit אתר התכנון הפיננסי של ישראל בדיקת לושי שכר , החזרי מס ובקרה על תנאים סוציאליים ממקום העבודה שלך השאירו פרטים ליועץ !

[si-contact-form form='1']